XV. ročník Automobilové orientační soutěže Škoda klubu Havlíčkův Brod nám už klepe na dveře

Již v sobotu 17. června se uskuteční populární Automobilová orientační soutěž Škoda klubu Havlíčkův Brod z. s., O putovní pohár starosty města. Opět jsme si pro vás připravili mnoho nevšedních úkolů, novinek a zajímavostí.

Automobilová orientační soutěž (AOS) Škoda klubu Havlíčkův Brod v letošním roce oslaví půlkulaté narozeniny. Úřad nám k patnáctinám nenadělil občanský průkaz, jak to bývá zvykem, ale rozhodně jsme neodešli s prázdnou. Poprvé v historii Automobilové orientační soutěže jsme dostali záštitu nad pořádáním, a sice přímo od starosty města Havlíčkova Brodu Jana Tecla, který přislíbil svou účast i v cíli soutěže. Ale to bychom předbíhali.

Jízda zručnosti patří mezi nepopulárnější části soutěže

Start soutěže se uskuteční opět na letišti v Havlíčkově Brodě, kde proběhne úvodní seznámení s tratí a rozprava se soutěžními posádkami. Na letišti si řidiči vyzkouší své dovednosti, protože se zde i letos koná populární jízda zručnosti. Poté dostanete jízdní itinerář a vyrážíte na trať!

Itinerář vás opět zavede do míst, kam někteří z vás jistě ještě nezavítali, což je na této akci tak úžasné. Kromě poznávání a cestování však budete v průběhu jízdy plnit i tzv. samoobslužné průjezdní kontroly, spočívající v odhadování vzdáleností a výšek, poznávání obrázků a zapisování dat. Kromě toho si oživíte znalosti z přírodovědy, dějepisu nebo zeměpisu.

Didaktické testy a testy ze zdravovědy bývají tradiční součástí soutěže

V cílovém prostoru tradičně nekončíme, protože přicházejí na řadu doplňkové disciplíny. Zde se můžete těšit na jednu z řady novinek, kterou si pro vás organizátoři nachystali. Jak již bývá zvykem, v cílovém prostoru budou připraveny špekáčky na opékání, ale i něco dobrého k pití a další občerstvení.

Poté bude následovat vyhlášení výsledků a ocenění vítězných posádek. Jak jsme slíbili, tak činíme! Žádná posádka neodjede s prázdnou, to znamená, že každý účastník soutěže získá hodnotné ocenění.

Takže nezapomeňte: Začínáme v sobotu 17. června od 8:00 hodin (registrace od 7:15 hodin) na havlíčkobrodském letišti. Startovné činí 150 Kč na dospělou osobu, děti jednou zdarma.

Automobilovou orientační soutěž bychom nemohli pořádat bez podpory sponzorů a partnerů, za což jim nesmírně děkujeme. Partnery a sponzory XV. ročníku Automobilové orientační soutěže Škoda klubu Havlíčkův Brod jsou: Město Havlíčkův Brod, Město Žďírec nad Doubravou, Obec Sobíňov, Aeroklub Havlíčkův Brod, BESIP, COYOTE, FEROPLAST Chotěboř, PLEAS a.s., Pivovar Chotěboř, Best Drive, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, Autoservis Müller-Müller, Triton HB, Elektro Dostál, Hotel Slunce, mini pizzerie U Matěje, Restaurace Kozlovna Havlíčkův Brod, Rebel Na Rynku, Steak House Jack, Restaurace Rozvoj, Zdeněk Secký, www.centralcommunications.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *